Futari PPC - kontoritehnika müük ja teenindus

Futari PPC OÜ | Kontoritehnika müük ja teenindus | Raekoja plats 13, Tartu | Telefon 744 1213

 

Uudised

Bürootehnika

Hooldus ja remont

Hinnad

Kontaktid

Kulumaterjalid

Kassettide täitmine

Ostuabi

Avaleht

E-pood

Postkast

 

Paber, koopiapaber, printeripaber, fotopaber,…

 

Kulumaterjalide pealehele

 

Paberite hinnad: Koopiapaber / printeripaber | Fotopaberid | Plotteripaberid | Värvilised paberid | Termopaberid | Märkmepaberid | Järjehoidjad | Muud paberid

Kontoripaberite omadused

Paberite klassifikatsioon:

A – kvaliteetpaber (premium), läbipaistmatus üle 95 %

B – standardpaber (standard), läbipaistmatus 92 – 95 %

C – säästupaber (economy), läbipaistmatus alla 92 %

 

Paberi formaat: A7 - 74x105 mm, A6 - 105x148 mm, A5 - 148x210 mm, A4 - 210x297 mm, A3 - 297x420 mm, A2 - 420x594 mm, A1 - 594x841 mm, A0 - 841x1189 mm

Preemium Navigator paber

 

Grammkaal on paberi kaal väljendatuna grammides ruutmeetri kohta. Bürooseadmeis (printer, koopiamasin, faks, mfp) kasutatakse üldjuhul kuni 163 g/m2 raskusega paberit. Euroopas on standardiks 80 g/m2. Uus trend on 70-75 g/m2 paberipuu säästmiseks, kui on hea tehnika. Tindiga trükitakse fotosid ka kuni 300 g/m2 fotopaberitele.

 

Pinnakaredus näitab kui ebaühtlane (poorne) on pind. Mida siledam pind, seda parem väljatrüki kvaliteet ja ökonoomsem kulumaterjali (tint, tooner) kasutus. Liiga kare pind kulutab laserseadmete ilmutustrumleid. Kui paber on liiga sile, võivad tõrkuda vanemad printerid ja paljundused.

 

Mahulisus on paberi paksuse suhe tema grammkaalu. Näitab, kas paber on poorsem (sisaldab rohkem õhku) või kompaktsem. Mahulisem paber on madalamatel grammkaaludel jäigem, mis on oluline jooksvuse seisukohalt. Paberi paksust (tihedust) mõõdetakse mikromeetrites (tuhandik millimeetrit).

Kvaliteetne Rey koopiapaber

 

Valgesus näitab paberipinnalt peegeldunud valguse määra. Eristatakse CIE valgesust (erineva lainepikkusega valgusels) ja ISO heledust ehk säravust (kindla lainepikkusega valgusel, arvestades ka muid optilisi parameetreid).

 

Opaaksus on paberi läbikumavuse määr protsentides. Mida madalam läbipaistmatus, seda enam kumab trükk paberilehe teiselt poolt läbi. Oluline on see kahepoolsel printimisel. Kui ühe poole trükk on teisele poolele näha, segab see informatsiooni lugemist. See on ka näotu ja jätab odava mulje.

 

Formatsioon väljendab paberi struktuuri ühtlust. Kui vaadata paberilehte läbi valguse, on halva formatsiooniga paber kui pilvine taevas. Struktuur mõjutab oluliselt paberi jooksvust ja trükikvaliteeti.

Soodne Xerox äripaber

 

Arhiivipüsivuse hindamiseks on spetsiaalne standard (ISO 9706). Kvaliteetne paber säilib pimedas kartoteegis muutumatuna üle 150 aasta. See on oluline, kui tähtsaid dokumente ja lepinguid on vaja säilitada järeltulevatele põlvedele.

 

Antistaatilisus on vajalik selleks, et paberid ei muutuks masinates staatiliseks ega kleepuks üksteise külge. Tolmuvabadus säästab tehnikat. Parimatel paberitel on tolmust ja lõikejäätmetest puhastatud iga leht eraldi.

 

Värvitrükiks on erilisi pabereid, mis pole nii poorsed, kui tavalised paberid. Need ei vetti läbi, imavad vähem tinti ning nende pinnaviimistlus tagab värvide suurema erksuse ja kontrastsuse. Eripaberid sobivad värvilise graafika trükkimiseks, aga ka sellisteks fotodeks, mis ei pea olema parima kvaliteediga ega kaua säilivad.

Parim värvilaseri paber

 

Ökomärgised on keskkonnahoiu seisukohast olulised. Vaata, kas tootele on omistatud ökomärgiseid (Nordic Ecolabel, EU Ecolabel jne) ja metsade vastutustundliku majandamise sertifikaate (FSC, PEFC jne). Toodetakse ka vanapaberist ümber töödeldud isikupäraseid ökopabereid.

 

TCF ja ECF näitavad kloorivabaduse astet. TCF näitab, et paberi tootmisel on kasutatud üksnes kloorivabasid kemikaale. ECF tähendab, et tootmine on elementaalselt kloorivaba, kuigi kasutatud on kloordioksiidi. See annab paberile väga kõrge ja stabiilse valgesuse ning tugevuse. Mõlemad on siiski erinevate uuringute väitel keskkonna saaste osas võrdsed tehnoloogiad.

Isikupärane ökopaber

 

Fotopaberite omadused

Fotopabereid on tarvis ilusamate fotode printimiseks tindiprinteriga. Fotopaber on paksem kui tavaline paber ja erilise pealispinnaga. Katsetades erinevaid leiab sobivaima.

 

Pinnaviimistlus seob tinti paberi pealispinnaga, takistab tindi laiali valgumist, kiirendab kuivamisaega äsja prinditud pildil. Lisaks hoolitseb, et fotod üksteise külge ei kleepuks, kaitseb näpujälgede, mustuse ja veetilkade eest, viib kontrastsuse, värvikülluse ja lahutuse maksimumini.

ColorWay fotopaber

 

Fotopaberi kaal jääb tavaliselt 150-300 g/m² vahemikku. Suurema kaaluga paber ei pruugi olla kergemast paksem, vaid võib olla hoopis tihedama koostisega. Mida tihedam paberi struktuur, seda vähem poorne see on, seda vähem väärtuslikku tinti see endasse imab. Mida paksem paber, seda vähem see kaardub ning foto on tugevam ja kvaliteetsem.

 

Läikeastmeid on erinevaid. Läikiv fotopaber on popp, kuna sellel jäävad pildid kontrastsemad, kirkamate värvidega ja teravamad. Matil fotopaberil on pilt tagasihoidlikum, õrnem. Madalam kontrastsus on sobilikum portreede või kunstilise väärtusega fotode printimisel. On ka vahepealseid läikeastmeid - pool-läikiv (semi-gloss) ja siidsile (satin).

Apli Photo Bright paber

 

 

Pleekimiskindlus ehk vastupidavus ultraviolettkiirgusele on väga tähtis. Kui fotopaberit pole töödeldud spetsiaalse UV-kiirguse vastase ainega, siis otsese päikesevalguse kätte ununenud fotol tuhmuvad värvid väga kiiresti. Mõned fotopaberid tuhmuvad isegi lihtsalt valguse käes olles.

 

Kauakestev fotopaber peab olema valmistatud happe- ja kloorivabadest materjalidest. Arhiveerimiseks tuleks kasutada spetsiaalse märkega fotopabereid. Mõnedele eripaberitele tehtud fotod kestavad isegi kuni 200 aastat, kui printeris kasutatakse kvaliteetseid tinte.

 

Paberite hinnad: Koopiapaber / printeripaber | Fotopaberid | Plotteripaberid | Värvilised paberid | Termopaberid | Märkmepaberid | Järjehoidjad | Muud paberid

 

Kulumaterjalide pealehele

Apli Photo Satin paber

 

Olete oodatud!

 

© OÜ Futari PPC 1996 - … | Raekoja 13, Tartu, E–R 9-17 | Telefon 744 1100 | Tere tulemast!

 

Avaleht

E-pood

Postkast